Czy kosmetyki konopne są skuteczne w przewlekłych schorzeniach skórnych?

Leczenie lub wspomaganie leczenia kosmetykami konopnymi nie jest niczym nietypowym. Wiele osób sięga po ziołowe preparaty, by w naturalny sposób pozbyć się uporczywych dolegliwości ze strony skóry. W jakich schorzeniach pomocne są ekstrakty konopne? Czy mogą wspomagać porost włosów?

Na konkretne schorzenia skóry

Wiele osób zmaga się z różnymi schorzeniami skórnymi, które są oporne na leczenie farmakologiczne. W przypadku braku długotrwałych efektów i nawrotu nieprzyjemnych objawów warto sięgnąć po kosmetyki konopne, które – działając silnie regenerująco oraz odbudowująco – mogą przyczynić się do poprawy kondycji skóry. Produkty te wykazują pozytywne działanie we wspomaganiu schorzeń takich jak:

kosmetyki konopne

– łuszczyca,
– grzybica,
– trądzik,
– atopowe zapalenie skóry,
– egzema.

Sprawdzają się także w codziennej pielęgnacji skóry, która nie posiada większych problemów.

Także na włosy

Na rynku dostępne są również kosmetyki konopne do włosów – m.in. szampony, odżywki i olejki. Dużym zainteresowaniem cieszy się też serum do stosowania na skórę głowy. Preparat ten pomaga zwalczyć łupież, zmniejsza przetłuszczanie się pasm, działa kojąco i odżywczo. Serum konopne może również niwelować swędzenie i podrażnienie skóry głowy, wywołane AZS lub łuszczycą. Stosowanie takich produktów może wzmocnić włosy oraz przyspieszyć ich wzrost.

Kosmetyki konopne wybiera się z różnych powodów. Dla jednych są codzienną, naturalną pielęgnacją, dla innych ratunkiem w zwalczaniu schorzeń skórnych. W każdym z tych przypadków można mówić o skuteczności ziołowych produktów.