Jak wybrać najlepszy preparat z różeńcem górskim?

Współczesne tempo życia jest niezwykle szybkie. Skutkuje to między innymi tym, że doświadcza się na co dzień sporo stresu i negatywnych emocji. Warto z nimi walczyć, gdyż przewlekłe zdenerwowanie potrafi prowadzić do wielu problemów ze zdrowiem oraz złego samopoczucia. Mogą w tym pomóc suplementy, jakie zawierają różeniec górski. Jak jednak zakupić najlepszy produkt?

Różeniec górski – jaki wybrać?

Występuje on najczęściej w formie:

  • tabletek,
  • proszku,
  • suszu.

Najlepiej kupować tabletki, gdyż zawierają one przeważnie również inne adaptogeny, na przykład ekstrakt z korzenia maca, żeń-szenia syberyjskiego, traganka chińskiego, witaminy z grupy B, cynk oraz magnez. Wzmacnia to działanie suplementu i dodaje mu dodatkowych właściwości. Należy zwracać szczególną uwagę na to, jaki wybrać różaniec górski, ponieważ jego nazwa Rhodiola rosea jest często mylona z innymi gatunkami rośliny Rhodiola.

Nie zawierają one rozawiny, odpowiedzialnej za uspokajające właściwości. Ponadto nie zostały aż tak dokładnie przebadane. Warto wspomnieć, że z przyswajaniem proszku oraz suszu może być więcej problemów niż w przypadku bardzo wygodnych do spożycia tabletek. Łatwiej je także przewozić oraz przechowywać. Nie wymagają przy tym samodzielnego odmierzania odpowiedniej dawki.