3 naturalne sposoby na wydalanie toksyn z organizmu

Codzienne funkcjonowanie przyczynia się do zanieczyszczania naszego organizmu. Jest to naturalny proces, którego nie należy się obawiać. Człowiek posiada narządy, które odpowiadają za filtrowanie i oczyszczanie organizmu z toksyn. Są nimi nerki i wątroba. Działanie tych organów można wspomagać, co przyczyni się do lepszego wydalania toksyn z organizmu. Idealnie w tym aspekcie sprawdzają się zioła moczopędne. Dzięki nim, zwiększamy ilość wydalanego moczu, a zarazem stopień pozbywania się toksyn. Sprawdźmy, które rośliny pomogą w tym aspekcie.

Najbardziej znane zioła moczopędne to pokrzywy. Wykazują one działania, które pomagają w wydalaniu zbędnego mocznika, oczyszczają organizm z nadmiaru chloru i kwasu moczowego. Pokrzywa jest również znanym naturalnym specyfikiem, który sprawdza się w zwalczaniu stanów zapalnych pęcherza.

Czarny bez, to zaraz po pokrzywie, kolejne najczęściej stosowane zioło o charakterze moczopędnym. Właściwość tę wykazują zarówno liście, kwiaty, owoce, jak i kora. Czarny bez charakteryzuje silne działanie moczopędne, a jednocześnie roślina ta zawiera flawonoidy, które wykazują dużą skuteczność we wspomaganiu procesów oczyszczających.

Skrzyp polny jest również ziołem, które sprawdzi się we wspomaganiu wydalania moczu. Głównie sprzyja wydalaniu nadmiaru wody z tkanek. Może to mieć szczególne znaczenie podczas leczenia opuchlizny i obrzęków.

Więcej w temacie: