Dlaczego warto sięgać po zieloną herbatę matcha?

Nie od dziś wiadomo, że picie herbaty może nieść za sobą duże korzyści. Warto wiedzieć, że niektóre herbaty mają liczne właściwości, które sprawiają, że picie tego napoju wiąże się nie tylko z przyjemnością, lecz również z czerpaniem licznych korzyści zdrowotnych. Jedną z herbat, które naprawdę warto pić jest zielona herbata matcha. Co trzeba o niej wiedzieć?

Najważniejsze właściwości herbaty matcha

Jednym z dużych atutów tej herbaty jest fakt, że zawiera taką samą ilość kofeiny, co mała kawa. Z tej przyczyny jest świetną alternatywą dla małej czarnej, ponieważ po jej wypiciu energia przychodzi stopniowo, dzięki czemu nie ma obawy, że nagle nastąpi spadek energii. Kolejną zaletą zielonej herbaty matcha jest fakt, że przyspiesza metabolizm. Dzięki temu matcha jest doskonałym środkiem wspomagającym odchudzanie. Kolejnym atutem matchy jest fakt, że ma właściwości uspokajające. Osoby chcące się odprężyć powinny parzyć tę herbatę kilka minut dłużej niż zwykle.

Gdzie kupić

Herbatę matcha można znaleźć w sklepach z herbatami, a także w sklepach zajmujących się sprzedażą zdrowej żywności. Jest ona droższa od tradycyjnej czarnej herbaty, jednak jej właściwości orz walory smakowe są wyjątkowe.