Kozieradka – remedium na wypadające włosy

Piękne, lśniące włosy to marzenie każdej kobiety. Niestety taki efekt wcale nie jest tak łatwo uzyskać. Stosujemy różne szampony, wcierki, odżywki i nic. Jednym z zaś najczęstszym problemów są wypadające włosy…

Wypadanie włosów
Dlaczego tak się dzieje? Trudno powiedzieć. Czasem nasze włosy robią się po prostu słabsze. Nieraz spowodowane jest to infekcją, ogólnym osłabieniem organizmu, niewłaściwą dietą, brakiem snu. Aby ograniczyć wypadanie włosów należy oczywiście zadbać o poprawę wyżej wspomnianych aspektów, jednak każda z nas zapewne wolałaby też nieco bardziej doraźny środek…

Kozieradka na włosy
Tu warto sięgnąć po kozieradkę, z konkretnie po jej nasiona. Jest to idealne remedium na wypadające włosy! Podczas kiedy zmiana stylu życia przyniesie nam poprawę dopiero po jakimś czasie, tak kozieradka na włosy da efekty praktycznie od razu. Wystarczy zrobić napar, następnie wykonać z niego wcierkę i wcierać w skórę głowy początkowo dwa razy dziennie, a z czasem coraz rzadziej.

Gdzie znaleźć kozieradkę na włosy?
Lecz właśnie – gdzie znaleźć to zioło? Najlepiej popytać w aptekach albo w sklepach zielarskich. Jedno opakowanie starcza na długo, a jest naprawdę tanie. Dalej postępujemy tak, jakbyśmy robili herbatę – zalewamy łyżeczkę nasion wrzątkiem, zaparzamy i następnie odcedzamy fusy. Tak powstaje wcierka! Warto jeszcze dodać, że jej regularne stosowanie nie tylko pomaga zniwelować problem wypadających włosów, lecz także pomaga przy nadmiernym przetłuszczaniu się włosów.

Oczywiście obok kozieradki na włosy należy także zastanowić się, czemu włosy zaczęły wypadać i zniwelować czynnik to powodujący!

Więcej o ziołach: http://www.lekinatury.pl/