Maść konopna przeciwbólowa – czy jest i jak działa?

Jak pokazują liczne statystyki, an co dzień wiele osób zmaga się z bólami rozmaitego pochodzenia, a wiele z nich dotyczy mięśni i stawów. Winowajcami są tu między innymi przewlekłe stany zapalne, urazy, zmęczenie mięśni po treningu, a także zapalenia nerwów. W przypadku każdej z tych przyczyn ból pomoże wyeliminować maść konopna przeciwbólowa.

Czym jest maść konopna?

Maść taka produkowana jest na bazie oleju z konopi, będąc jednocześnie wzbogacana czystym kannabidiolem, czyli substancją występującą w tych roślinach, której stężenie w takim produkcie wynosi nawet kilkadziesiąt procent, a więc jest bardzo wysokie.

Maść taka to produkt organiczny, pozbawiony syntetycznych substancji i zanieczyszczeń. Pozyskiwana jest z konopi siewnych, przy których uprawie nie stosuje się oprysków ani sztucznych nawozów.

maść konopna

Jak działa maść konopna?

Maść konopna przeciwbólowa pomaga wyeliminować przewlekłe bóle rozmaitego pochodzenia, za czym stoją przede wszystkim właściwości przeciwzapalne kannabidiolu. Chociaż substancja ta nie działa przeciwbólowo sama w sobie, pozwala pozbyć się przewlekłych zapaleń, a do tego skutecznie walczy ona z dolegliwościami, których podłożem są problemy autoimmunologiczne. Skutecznie walczy więc ona między innymi z reumatyzmem.

Jednocześnie przyspiesza one także regenerację mięśni po urazach, a także jest doskonała na zakwasy, które towarzyszą wielu osobom aktywnym fizycznie.

Kannabidiol zaaplikowany w postaci maści z łatwością wchłania się przez skórę i działa przede wszystkim miejscowo jednak wykazuje także pewne działanie ogólne, a do tego jest całkowicie bezpieczny, w przeciwieństwie do wielu innych maści zawierających sterydy i inne groźne substancje.