Moc ziół Marii Treben

Zioła i ich właściwości były doceniane już w bardzo dawnych czasach. O wykorzystanie ziół w celach leczniczych i kultowych świadczy fakt, że w grobie sprzed 60 tysięcy lat znaleziono dywan z pyłków siedmiu roślin leczniczych. Dziś ziołolecznictwo, tuż obok medycyny konwencjonalnej stanowi równie popularną metodę leczenia.

Na co pomagają zioła?
Moc ziół jest ogromna.Nie do końca potrafimy wykorzystać ich właściwości, ponieważ do końca nie wiemy jak działają i jak wpływają na nas środki chemiczne, które zawierają. Zioła, które jednak dobrze znamy warto mieć w swoim zielarskim ogródku lub suszone w apteczce. Przydadzą się w kuchni i podczas zachorowań lub różnego rodzaju dolegliwości. Zioła wzmacniają odporność, wspomagają trawienie, leczą stany zapalne, zmniejszają ból, koją rany, ugryzienia, podrażnienia. Wiele ziół wykazuje właściwości relaksujące i uspakajające.

Zioła na uspokojenie
Stres nie oszczędza nikogo. Osoby bardziej podatne, które nie potrafią sobie z nim poradzić często skarżą się na wewnętrzne rozdygotanie, a także w krótkim czasie zapadają na inne choroby somatyczne. A przecież wystarczy tak niewiele – filiżanka naparu z melisy przywróci równowagę i pomoże spokojnie usnąć. Jakie jeszcze zioła na uspokojenie są skuteczne? Podobne działanie wykazują kwiaty lawendy lekarskiej, serdecznik pospolity, nastrój poprawi także dziurawiec, a kozłek lekarski zredukuje napięcie i stres.

Warto sprawdzić także zioła szwedzkie Marii Treben