Bezpieczne sposoby walki z bólem

Większość osób, odczuwając ból, sięga po tabletkę przeciwbólową, ale nadużywanie takich leków nie jest wskazane, nie powinno się też podawać ich dzieciom. Jak zatem radzić sobie na przykład wtedy, gdy ból często dokucza? Na rynku jest wiele środków na ból innych niż tabletki, a także można stosować domowe metody.

Czopki przeciwbólowe

O istnieniu tego preparatu dorośli zwykle zapominają, szczególnie jeśli nie mają małych dzieci, choć i w przypadku najmłodszych nie zawsze się je stosuje, gdyż alternatywą jest płyn doustny. Tak naprawdę jednak czopki mają niezwykle cenne właściwości – nie podrażniają układu pokarmowego, gdyż do niego nie trafiają, a także działają bardzo szybko, błyskawicznie wchłaniając się z jelita grubego. Warto zatem posiadać je w domu i stosować w czasie gorączki czy bólów różnego pochodzenia. Stosowanie czopków będzie świetnym rozwiązaniem nie tylko w przypadku dzieci.

Plastry przeciwbólowe

Dostępne między innymi w aptece FAMILIA, świetnie działają zwłaszcza na ból kręgosłupa, ale mogą też pomagać przy bólach mięśni czy stawów, gdyż można przyklejać je na różne części ciała. Działają one rozgrzewająco, więc ich stosowanie jest bardzo przyjemne.

Ciepło i zimno

Ciepłe kąpiele lub okłady to świetny sposób na ból kręgosłupa, mięśni (np. po treningu) czy stawów, a nawet na bóle miesiączkowe (ale nie zbyt gorące!) i ogólnie ból brzucha. Zimny kompres warto zaś zastosować na uraz, któremu towarzyszy obrzęk, na ból zęba czy głowy. Pozwoli to uniknąć zażywania leków lub przynajmniej zmniejszy tego częstotliwość.