Szkoła rodzenia – czy warto?

Nauka w szkole rodzenia trwa 5 tygodni. Kobieta ciężarna uczęszcza na spotkania dwa do trzech razy w tygodniu. Podczas zajęć, będzie mogła nauczyć się technik prawidłowego oddechu, pozna dokładnie wszystkie etapy porodu, a także będzie uczyła się walczyć z niedogodnościami pojawiającymi się w trakcie trwania ciąży.

Dla kobiet spodziewających się pierwszego dziecka

Kobiety uczęszczające do szkoły rodzenia polecają takie zajęcia przede wszystkim dlatego, że pozwalają opanować stres przed porodem. Szczególnie, gdy jest to pierwsza ciąża. Niepewność przed porodem związana jest z niewiedzą. Gdy spotkamy się ze specjalistami, którzy stacjonują w szkole rodzenia, dowiemy się jak tak naprawdę to wszystko wygląda. Jakie jest realne ryzyko, że coś może pójść nie tak w trakcie porodu.

Walka ze stresem przed porodem

szkoła rodzenia BiałystokKobiety, które mają za sobą szkołę rodzenia pozbawione są panicznego lęku, towarzyszącego zwykle oczekiwaniu na poród. W szkole rodzenia znajdują się inne kobiety spodziewające się dziecka, dlatego uczęszczanie na zajęcia to doskonała okazja do otrzymania wsparcia. Do szkoły rodzenia można chodzić z ojcem dziecka – wtedy również on ma okazję dowiedzieć się, jak będzie przebiegał poród.

Czego dowiemy się w szkole rodzenia?

W szkole rodzenia znajdziemy niemal te same informacje, które możemy wyczytać w internecie lub w książkach wokół położnictwa. Jednak szkoła rodzenia Białystok pozwoli nam rozwiać wątpliwości, usystematyzować wiedzę. Dowiemy się, jak wygląda poród, co zrobić w razie komplikacji, a także jak wygląda pobyt w szpitalu po porodzie i na co uważać w trakcie połogu. Kobiety zainteresowane porodem w wodzie mogą uzyskać w szkole rodzenia szczegółowe informacje dotyczące tego, jak taki poród przeprowadzić.