Zdrowe dodatki do diety

Przytulina to roślina o wielu cennych właściwościach. Niestety większość z nas, nawet nie zdaje sobie sprawy o jej istnieniu. A szkoda, ponieważ ma ona wiele cennych właściwości w sobie, o których warto mieć pojęcie. Gdzie ją znaleźć i jak stosować? Poniżej kilka cennych wskazówek. 

1. Na układ moczowy
Przytulina lub inaczej przytulia – to roślina o charakterystycznym miłym zapachu. Dzięki właściwościom antybakteryjnym i przeciwzapalnym pomaga na różne bóle brzucha, niestrawność, nudności oraz biegunki. Doskonale działa na układ moczowy. Jest moczopędna, tym samym reguluje szybko cały proces. Znany jest również jej pozytywny wpływ na odporność. Niektórzy cenią ją jako środek łagodzący ból. Stosując przytulię od Planteon.pl jako plaster na zadrapania czy zatarcia – szybko zauważymy efekty. 

2. Działania prozdrowotne
W krajach Bliskiego Wschodu przytulina przyprawa uważana jest jako środek, który pomaga w wielu dolegliwościach żołądkowych, w problemach niestrawności, działa przeciwgrzybiczo, antybakteryjnie oraz antywirusowo. Stosując jej regularne do wielu potraw zapobiega wielu chorobom oraz poprawia ogólne samopoczucie.

Przytulinę w formie herbatki można kupić w wielu zielarskich sklepach internetowych już za około 10 zł za 75 gram. Można poszukać jej także w sklepach stacjonarnych z ziołami, które posiadają przyprawy z całego świata. Warto spróbować jej charakterystycznego smaku i sprawdzić, jak może zmienić się zwykłe danie po jej dodaniu.